Wdrożenie COMARCH ERP 4.0 w Europe Distribution Group wyróżnione na tegorocznej konferencji Partnerstwo Comarch 2023

Podczas ostatniej konferencji Partnerstwo Comarch 2023, wręczone zostały nagrody za najlepsze wdrożenia systemu Comarch, podczas której projekt wdrożeniowy firmy Infortes zrealizowany dla Europe Distribution Group otrzymał wyróżnienie w kategorii: Najlepsze Wdrożenie Comarch ERP 4.0.

Technologie są kluczowym elementem skutecznego prowadzenia biznesu, a ich umiejętne wykorzystanie wynika ze świadomych i skrystalizowanych potrzeb za którymi stoi rozwój i optymalizacja funkcjonowania organizacji.

Coraz większa skala biznesu, wchodzenie na nowe rynki i w nowe kategorie sprawiało, że program na jakim pracowała firma Europe Distribution Group nie nadążał za rozwojem firmy.
„Na pewnym etapie rozwoju naszego biznesu zauważyliśmy, że wprowadzenie zintegrowanego systemu ERP stało się absolutnie niezbędne. Obsługa rosnącej liczby zamówień, uruchamianie kolejnych kanałów sprzedaży oraz współpraca z sieciami handlowymi w ramach Grupy wymagały coraz większego nakładu pracy od naszych pracowników. Dotychczas korzystaliśmy z prostych programów, które miały swoje ograniczenia i nie były ze sobą zintegrowane. Wdrożenie systemu Comarch ERP XL było zdecydowanie jedną z lepszych decyzji, jaką podjęliśmy w ostatnim czasie. Zoptymalizowaliśmy wiele procesów wewnętrznych, zwiększając znacząco efektywność pracy zespołu. Nasza firma stała się znacznie lepiej przygotowana do dalszego dynamicznego rozwoju”.- Krzysztof Górny Prezes Europe Distribution Group

We współpracy z firmą Infortes – która jest znanym dostawcą i integratorem rozwiązań Comarch – firma zdecydowała się na wdrożenie systemu Comarch ERP XL, które obejmowało implementację szerokiego zakresu modułów Comarch ERP XL usprawniających między innymi obszary: księgowości i finansów, zarządzania kadrami i płacami, sprzedaży, logistyki. Zostały one uzupełnione modułami Comarch z oferty 4.0 – zarządzanie magazynem wysokiego składowania (WMS), obiegiem dokumentów (DMS), elektronicznej wymiany dokumentów (ECOD/EDI) oraz zaawansowanych analiz Business Intelligence. Wdrożona autorska aplikacja – Infortes Baselinker umożliwiła skuteczne zarządzanie procesami sprzedaży online, otwierając nowe możliwości na rynku e-commerce. Wdrożenie tych innowacyjnych rozwiązań znacząco podniosło efektywność organizacji i konkurencyjność na rynku. System do zarządzania magazynem WMS, stanowi ważny element w optymalizacji procesów logistycznych. Dzięki zintegrowaniu WMS z Comarch ERP XL, nasz klient zyskał pełną kontrolę nad gospodarką magazynową. Całokształt umożliwił precyzyjne monitorowanie stanów magazynowych, lokalizację produktów oraz efektywną obsługę procesów składowania i kompletacji zamówień.

Warto również zaznaczyć jaką rolę w tym wdrożeniu odegrało wykorzystanie narzędzi do inteligentnej analizy danych, którym jest BI Point.

„Comarch BI Point umożliwił nam skuteczniejsze zarządzanie danymi. Teraz możemy szybko i dokładnie analizować dane dotyczące zamówień, sprzedaży, marży i innych kluczowych wskaźników z perspektywy rozwoju naszego biznesu. To daje nam dobrą podstawę do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych i optymalizacji naszych procesów wewnętrznych. Dzięki Comarch BI Point możemy dostosować raporty do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, by w efekcie podejmować trafne decyzje biznesowe” – Dyrektor Zarządzający EDG, Pan Paweł Pietruszka.

 

 

Europe Distribution Group jest globalnym partnerem w zakresie kompleksowego projektowania, wytwarzania, dostarczania i promowania kosmetyków i dodatków do kąpieli oraz środków do prania i artykułów do sprzątania. W swojej ofercie posiada min.: hipoalergiczną linię produktów do prania JELP, kosmetyki i dodatki do kąpieli dla dzieci z postaciami z najpopularniejszych wśród dzieci bajek – m.in.: Psi Patrol, Świnka Peppa czy Minionki, wydajne produkty do prania i pielęgnacji ubrań, znanych i cenionych marek takich jak Der Waschkonig czy Wasche Meister, oraz kultowe importowane marki do pielęgnacji ciała, ubrań i domu takie jak Felce Azzurra i Kuschel Weich.

 

    Leave a Reply