Zielona energia w EDG

Na początku marca zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na dachu naszego biura w Krynicznie. Inwestycja ta pozwala nam na całkowite zaspokojenie zapotrzebowania budynku na energię elektryczną.

Jesteśmy w 100% niezależni od zewnętrznych dostawców prądu, a dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii znacznie ograniczymy uwalnianie CO2 do atmosfery przez naszą firmę. Oprócz korzyści ekologicznych, ważną kwestią z naszego punktu widzenia było także bezpieczeństwo i niezależność energetyczna, a także oszczędności finansowe.

W naszym codziennym działaniu staramy się redukować negatywny wpływ na środowisko naturalne także na inne sposoby. Z każdym rokiem poszerzamy portfolio o produkty ekologiczne, w opakowaniach pochodzących z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia. Środki czystości i detergenty naszych czołowych marek produkowane są w fabryce, która również wykorzystuje panele fotowoltaiczne do zasilania swoich budynków, a do tego dysponuje własną oczyszczalnią ścieków. W ten sposób EDG stara się mieć swój wkład w ochronę środowiska.

    Leave a Reply